Lokalizácia úniku vody v Banskobystrickom kraji

Viacerých určite prekvapila cena za dodávku vody, bez zjavnej príčiny zvýšenej spotreby. V drvivej väčšine týchto prípadov to má na svedomí únik vody. Zistiť, kde presne voda uniká dokáže iba profesionálna lokalizácia úniku vody. Tieto špeciálne technólogie vedia presne zdetekovať problémové miesto. Detekciu únikov vody poskytujeme v Banskobystrickom kraji a okolí.

Ak je lokalizácia vody vykonaná včas, dokáže zabrániť škodám a vysokým účtom

Únik vody je zákerný v tom, že ho nie je vidieť ani počuť, nakoľko vodovodné potrubie je v stene alebo zemi.  Ak kvapká voda z kohútika, je to aspoň vidieť a trochu aj počuť. Ak praskne potrubie v stene a únik vody je pomalý, nemáte ho ako indentifikovať. Časom sa môže prejaviť v plesniach, mokrých stenách a pod., ktoré potom treba vymaľovať.  Voda sa môže sa hromadiť aj v podlahovom kúrení resp. pod poter. Unikajúca voda z prasknutého alebo inak poškodeného potrubia môže napáchať veľké škody. Chvalabohu dneska už existujú technológie, ktoré dokážu spoľahlivo lokalizovať únik a odhaliť presné miesto poruchy. Naša firma disponujeme viacerými metódami, ktorými presne zlokalizujeme miesto a vodovodné potrubie aj opravíme. Ak by vlhké steny spôsobovala rozpadnutá hydroizolácia, treba kontaktovať firmu na podrezanie muriva.

Lokalizácia vodíkovou metódou

Vyhľadávanie problémového miesta plynom s obsahom vodíka. Odhalí únik vody v kúrení, vodovodnom potrubí a prípojkach. Plyn v potrubí bezpečne odhalí miesto poškodenia.

Akustická detekcia úniku vody

Únik vody sa dá efektívne zachytiť aj pomocou mikrofónov, ktoré zachytia šum a prehľadne ho zobrazia na špeciálnom lokalizátore.

Korelačná metóda

Korelačná metóda lokalizácie úniku vody je postavená na princípe zvukových vĺn, ktoré majú rôzne frekvencie. Je to lokalizácia na vyhľadanie únikuv na oceľovom alebo liatinovom vodovodnom potrubí.

Lokalizátor Úniku vody

Lokalizátor uniku vody

SebaKMT Hydrolux HL 7000 Elektroakustický lokátor únikov vody

Piezoelektrický Bluetooth® mikrofon, s ochranou proti vetru a s integrovaným predzosilovačom, veľmi čisto zosiluje extrémne nízké frekvencie únikov napr. na PVC, PE. Vysoké frekvencie sú  účinné pri oceľových a liatinových potrubiach vody.litinových.

  • Bezdrátový lokalizátor – Bluetooth
  • Ľahké ovládanie s kvalitným displajom
  • Integrované GPS
  • Účinná redukcia šumov z okolitého prostredia
  • Frekvenčná analýza

Pri väčších objektov je vhodná prevencia zapojenia systémov do pultu centralizovanej ochrany – PCO.

Lokalizácia úniku vody za výhodné ceny

Trápia Vás vysoké účty za vodu? Zrejme máte únik vody - nájdeme Vám problémové miesto modernými a efektívnymi lokalizačnými technikami. Po identifikácii problému Vám bez problémov vodovodné potrubie opravíme na kľúč - bez akýchkoľvek starostí.
Kde poskytujeme detekciu a lokalizáciu úniku vody?

Lokalizácia úniku vody – Banská Bystrica:

  • Banská Bystrica, Badín, Baláže, Brusno, Čerín, Dolná Mičiná, Dolný Harmanec, Donovaly, Dúbravica, Harmanec, Hiadeľ, Horná Mičiná, Horné Pršany, Hrochoť, Hronsek, Kordíky, Králiky, Kynceľová, Lučatín, Ľubietová, Malachov, Medzibrod, Motyčky, Moštenica, Môlča, Nemce, Oravce, Podkonice, Pohronský Bukovec, Poniky, Povrazník, Priechod, Riečka, Sebedín-Bečov, Selce, Slovenská Ľupča, Staré Hory, Strelníky, Špania Dolina, Tajov, Turecká, Vlkanová

Lokalizácia úniku vody – Zvolen:

  • Zvolen, Sliač, Babiná, Bacúrov, Breziny, Budča, Bzovská Lehôtka, Dobrá Niva, Dubové, Hronská Breznica, Kováčová, Lešť (vojenský obvod), Lieskovec, Lukavica, Michalková, Očová, Ostrá Lúka, Pliešovce, Podzámčok, Sása, Sielnica, Tŕnie, Turová, Veľká Lúka, Zvolenská Slatina, Železná Breznica

Lokalizácia úniku vody – Brezno:

  • Brezno, Bacúch, Beňuš, Braväcovo, Bystrá, Čierny Balog, Dolná Lehota, Drábsko, Heľpa, Horná Lehota, Hronec, Jarabá, Jasenie, Lom nad Rimavicou, Michalová, Mýto pod Ďumbierom, Nemecká, Osrblie, Podbrezová, Pohorelá, Pohronská Polhora, Polomka, Predajná, Ráztoka, Sihla, Šumiac, Telgárt, Valaská, Vaľkovňa, Závadka nad Hronom